Świadomość na temat wagi zdrowego snu stale rośnie. To właśnie nocny wypoczynek decyduje o tym, jak będzie wyglądał następny dzień – odpowiada za poziom motywacji, chęci do pracy i energię na wykonywanie innych obowiązków. Dużo mówi się o wyborze odpowiedniego materaca. Warto mieć jednak świadomość, iż podłoże do snu nie jest jedynym elementem, który należy dopasować do swoich osobistych potrzeb i preferencji – równie ważne są dodatki, takie jak na przykład kołdra.

Decyzja na lata

Zastanawiasz się, dlaczego wybór kołdry jest tak istotny? Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – pomimo rosnącej świadomości na temat ergonomii snu, większość osób skupia się jedynie na wyborze odpowiedniego materaca i poduszki, która nie będzie zbyt niska, ani zbyt wysoka. Kołdra jest jednak elementem wyposażenia sypialni, który odpowiada za komfort termiczny podczas snu. Nie powinien więc doprowadzić do wyziębienia lub przegrzewania podczas nocnego wypoczynku. Kolejnym argumentem jest fakt, iż kołdrę kupuje się raz na kilka lat – warto więc nieco bardziej w nią zainwestować i mieć pewność, że ta pomaga w tworzeniu zdrowego i bezpiecznego środowiska w sypialni. Grubość i rodzaj wypełnienia należy dobrać w taki sposób, by wyrób dbał o komfort użytkownika bez względu na porę roku – w sklepie z artykułami sypialnianymi Sleeping House jest ogromny wybór przeróżnych modeli, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników nocnego wypoczynku.

Kołdry naturalne – poznaj ich zalety i wady

Czy wybór kołdry ma znaczenie?Kołdry naturalne najczęściej występują w wersji puchowej – to właśnie takie modele można zauważyć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Nie brakuje jednak także opcji z pierza, czyli propozycji, które zawładnęły sercami miłośników snu już kilkanaście lat temu. Kołdry naturalne mają szereg zalet, które sprawiają, że ich popularność nie słabnie od lat. Podstawowym atutem są wysokie parametry termoizolacyjne, które sprawiają, że wyroby te przyjemnie otulają użytkownika i zapewniają mu niesamowity komfort termiczny. Ich wypełnienie ma jednak jeszcze jedną wspaniałą funkcję – wchłania wodę i odprowadza ją, co zapobiega poceniu się. Nowoczesne technologie stosowane przez firmy z wieloletnim doświadczeniem, takie jak AMZ, pozwoliły na zminimalizowanie ryzyka przemieszczania się wkładu w trakcie snu dzięki funkcjonalnym pikowaniom. Wieczory są więc czasem błogim, którego wyczekuje się po dniu pełnym stresu i wyzwań, natomiast poranki to momenty przeznaczone na ostatnie chwile relaksu po udanej nocy. Nie sposób nie wspomnieć jednak o istotnych wadach tego typu rozwiązań – są zdecydowanie droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki, a ponadto cechują się niską odpornością na kurz i roztocza.

Dla kogo kołdry syntetyczne będą dobrym wyborem?

Kołdry syntetyczne to propozycje, które potrafią godnie zastąpić ekskluzywne modele z naturalnym wypełnieniem. Istnieją bowiem osoby, które, ze względu na alergię, nie mogą sobie pozwolić na wyrób ze wsadem z pierza lub puchu. Syntetyczne wypełnienie z kulek lub włókien silikonowych, a także z poliestru doskonale sprawdza się w ich sypialniach – w przeciwieństwie do kołder naturalnych, te nie przyciągają kurzu i roztoczy. Ich niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, iż są bardzo wytrzymałe i przystosowane do czyszczenia w warunkach domowych. Nie posiadają tak dobrych parametrów termoizolacyjnych jak modele naturalne, natomiast syntetyczne propozycje wysokiej jakości, takie, jak kołdry AMZ, są w stanie zapewnić użytkownikowi komfort termiczny na zadowalającym poziomie.

Czy wybór kołdry ma znaczenie?

Kołdra, podobnie jak materac, poduszka i stelaż, musi być starannie dopasowana do potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika. Nie warto więc opierać się jedynie na opiniach i poleceniach znajomych – najlepiej spojrzeć na konkretne parametry, markę i opinie ekspertów.