Długi wypoczynek nie zawsze oznacza, że rano obudzimy się pełni sił i wypoczęci, co w przypadku osób młodych jest niezwykle ważne. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o to, aby nasze dziecko zdrowo się wysypiało! W jaki sposób? Wyróżnia się trzy ważne kwestie – aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i komfortowe łóżko. 

Dlaczego sen jest ważny dla nastolatka? 

Zdrowy i spokojny sen jest niezwykle ważny dla każdego, w tym nastolatków. Wszystko z uwagi na fakt, iż ich organizm intensywnie się rozwija, a wiele procesów, np. wydzielanie hormonu wzrostu zachodzi właśnie w czasie snu. Co więcej, dzieci dużo się uczą, a sam proces zapamiętywania i utrwalanie informacji również zależy od prawidłowego wypoczynku. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o komfortowe łóżko nastolatka i wyposażyć je w wysokiej jakości materac piankowy! Jest on w stanie odpowiednio dopasować się do anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu wspiera kręgosłup i stabilizuje jego ułożenie, tym samym zapobiegając rozwijaniu się wad postawy. Pokój nastolatka może być wyposażony w łóżko z materacem 80×200, czyli mniejszym lub większym, np. 120×200.

Materac piankowy – czym się wyróżnia? 

Jak zapewnić komfortowy sen nastolatkowi? Postaw na materac piankowy!Mając na uwadze, że ciało nastolatka się wciąż zmienia, warto postawić na uniwersalne materace piankowe. Ich wypełnienie jest w stanie sprostać potrzebom i preferencjom naszego dziecka, gdyż najczęściej składa się z wypełnienia, które wyróżnia się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • siedmioma strefami twardości,
  • optymalną cyrkulacją powietrza,
  • dwiema twardościami (w zależności od modelu),
  • pokrowcem odpornym na ścieranie oraz z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Oprócz tego, w ofercie wielu sklepów znaleźć można modele większe (np. materac piankowy 120×200), jak i mniejsze (np. materac piankowy 80×200), dzięki czemu idealnie sprawdzą się w każdej sypialni, niezależnie od metrażu!

Komfort snu nastolatka a poduszka do spania

Poduszka do spania, podobnie jak materac, stanowi ważny element wyposażenia łóżka. Odpowiada za prawidłowe wsparcie barków i głowy, a także właściwą stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dzięki temu kręgosłup nastolatka może się we właściwy sposób rozwijać, a mięśnie nie ulegają napięciu, przez co są w stanie zregenerować się. Czym jeszcze powinna wyróżniać się poduszka dla dziecka? Przede wszystkim:

  • odpowiednim rozmiarem,
  • dopasowaną twardością,
  • prawidłową wysokością,
  • właściwościami antyalergicznymi.

Dbając o sen nastolatka, zapewniamy mu właściwy rozwój, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w materace piankowe, które są odpowiednio dopasowane do naszego dziecka.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.