Wybór odpowiedniego pokrowca na materac to krok niezwykle istotny dla zapewnienia pełnej ochrony przed wilgocią, roztoczami, alergenami oraz innymi zanieczyszczeniami. Najczęściej jednak pokrowiec odgórnie jest dopasowany do danego modelu podłoża do spania. Czy to dobre? Wszystko zależy od tego, jaki materac wybierasz. W ofercie SleepMed znajdują się najwyższej jakości materace, które zostały wyposażone w unikalne pokrowce. Poznaj ich właściwości!

Dlaczego warto chronić materac przed zanieczyszczeniami?

Materace, będąc miejscem, gdzie spędzasz ⅓ swojego dnia, jest narażony na różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak kurz, łuski skórne, pot, roztocza czy bakterie, które mogą gromadzić się w głębszych warstwach materiału. W tym przypadku brak odpowiedniej ochrony może prowadzić do rozwoju alergii, problemów ze skórą, a nawet infekcji. Ponadto zanieczyszczenia mogą prowadzić do nieprzyjemnego zapachu oraz pogorszenia jakości snu, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie, a także samopoczucie. Z uwagi na to warto chronić swoje podłoże do spania m.in. poprzez postawienie na wysokiej jakości pokrowce. Pełnią one kluczową rolę w ochronie podłoża do spania przed potencjalnymi zagrożeniami. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci.Ochrona materaca przed zanieczyszczeniami – cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca na materac SleepMed

Jakie właściwości mają poszczególne pokrowce na materace SleepMed?

Pokrowiec odgrywa kluczową rolę w zachowaniu higieny oraz czystości podłoża do spania, stanowiąc główną barierę przed zanieczyszczeniami. Ważne jest, aby poświęcić mu należytą uwagę, żeby zapewnić sobie higieniczne i wolne od brudu warunki do wypoczynku. Szczególnie godne uwagi są pokrowce na materace SleepMed, które cechują się obecnością zamka. Dzięki niemu można łatwo i szybko ściągnąć pokrowiec, umożliwiając jego wypranie w celu zachowania oryginalnych właściwości oraz skrupulatnego oczyszczenia. Producent zaleca pranie w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co gwarantuje skuteczne pozbycie się, chociażby roztoczy. Jakie są zatem charakterystyczne cechy poszczególnych modeli?

Pokrowiec Merced z taśma 3D

Pokrowiec Merced z taśmą 3D nie jest tylko stylowym dodatkiem w sypialni, to również niezbędny element w zagwarantowaniu komfortu w trakcie snu. Wykonany z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny, specjalnie nasączonej apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), ten pokrowiec doskonale odprowadza wilgoć, ale również zapewnia materacowi niezwykłą miękkość. Co więcej, specjalne perforacje rozsiane po całej powierzchni powodują subtelny efekt masażu, który doskonale relaksuje ciało po długim dniu.

Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśma 3D

Dla osób borykających się z alergiami świetnym wyborem będzie pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jego stylowy design idzie w parze z doskonałą funkcjonalnością, tworząc środowisko idealne do higienicznego wypoczynku. Poprzez użycie technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex®, materiał Probiotex skutecznie ogranicza obecność alergenów, roztoczy i kurzu domowego na powierzchni, aż o 93,7%. To nowoczesne podejście zapewnia spokojny sen każdej nocy.

Sposoby na higieniczne warunki do snu – sprawdź, jak dbać o pokrowiec i materac

Zachowanie higienicznych warunków snu jest niezwykle ważne dla zapewnienia zdrowego, a zarazem komfortowego snu. Istnieje kilka prostych sposobów, aby zadbać o czystość!
Przede wszystkim zaleca się regularne pranie pokrowca w odpowiedniej temperaturze to podstawa. Czynność ta pozwala na usuwa z niego drobnoustrojów, roztoczy oraz zanieczyszczeń, które gromadzą się w trakcie użytkowania. Rekomendowaną temperaturą do prania pokrowca jest co najmniej 60 stopni Celsjusza. Na szczęście pokrowiec Merced oraz Probiotex można prać w tej temperaturze! Dodatkowo warto regularnie odkurzać materac, aby usunąć kurz, łuski skórne oraz inne zanieczyszczenia zgromadzone na jego powierzchni. Stosowanie odkurzacza wyposażonego w odpowiednią końcówkę pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, tym samym zapewniając dokładne oczyszczenie materaca.Jeśli to możliwe, warto również regularnie wietrzyć materac na świeżym powietrzu. Proces ten pozwala na usunięcie ewentualnych zapachów oraz wilgoci, które mogą gromadzić się w materacu, tworząc sprzyjające środowisko dla rozwoju drobnoustrojów. Wietrzenie materaca najlepiej przeprowadzać w ciepłe, suche dni, pozwala to na skuteczne usunięcie wilgoci i odświeżenie materaca. Nie zapominaj również o regularnej zmianie pościeli! Ma ona bezpośredni kontakt ze skórą, przez co pot, drobne zanieczyszczenia oraz łuski skórne. Zaleca się, aby zmieniać ja co najmniej raz na dwa tygodnie.

Materace SleepMed – dlaczego faktycznie warto w nie zainwestować?

Zatroszcz się o swoją sypialnię jako o miejsce spokoju i regeneracji po długim dniu. Inwestując w materace SleepMed, nie tylko dbasz o spokojny sen, ale także o swoje zdrowie. Te wysokiej jakości produkty, posiadające status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH, wyróżniają się licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami, które pozytywnie wpływają na jakość snu. Oto kilka z nich:

  • najlepszy przepływ powietrza dzięki technologii Airforce,
  • doskonałe dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała dzięki reakcji na ciepło i nacisk pianki termoelastycznej,
  • zapewnienie optymalnego wsparcia każdej części ciała poprzez 7 stref twardości,
  • dobranie odpowiedniej twardości materaca do indywidualnych preferencji za pomocą ruchomej warstwy pianki termoelastycznej, oferującej 4 stopnie twardości, oraz opcjonalnego odpinanego topu, umożliwiającego aż do 6 stopni twardości.

Dobrze dobrany pokrowiec chroni materace SleepMed przed wilgocią, plamami, roztoczami i innymi zanieczyszczeniami, co przekłada się na dłuższą żywotność materaca, a także zdrowszy sen. Przy wyborze pokrowca warto zwrócić uwagę na jego właściwości antyalergiczne, oddychalność, łatwość czyszczenia oraz odpowiednie dopasowanie do wymiarów materaca. Jednak nie martw się – SleepMed oferuje najlepsze rozwiązania!

ostrzeżenieMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.