Marka Hilding zawsze była absolutnie przekonana, że nie ma żadnej potrzeby, aby zbędnie komplikować to, co działa w sposób nieskomplikowany. Tak właśnie narodziła się istota modelu Step. Jest on stworzony dla tych, którzy lubią postawić na najwyższą jakość w najprostszej formie.

Model Step jest odwracalnym materacem sprężynowym o średniej twardości (najbardziej optymalny dla osób, których waga nie przekracza 80 kg). Oznacza to, że jest działanie oparte jest na współpracy zamontowanych wewnątrz jego wkładu sprężynach, które zostały zamknięte w indywidualnych kieszeniach. Materace z wypełnieniem sprężynami kieszeniowymi charakteryzują się nie tylko doskonałą elastycznością oraz wytrzymałością, ale także bardzo dobrym dopasowaniem do kształtu ciała użytkownika. Materac bowiem ugina się tylko w miejscach, na które jest położony największy nacisk. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się wśród tych, którzy preferują dzielić materac z partnerem. Jeśli kiedykolwiek spokój Twojego snu został zakłócony poprzez ruchy partnera, to decydując się na model Step możesz zapomnieć o takich nieprzyjemnościach. Doskonale redukuje on odczuwanie poruszania się drugiej osoby, co gwarantuje Ci zwiększone do maksimum odczucie komfortu oraz relaksu.

Hilding Step - materac kieszeniowyWewnątrz materaca została również zastosowana nowoczesna pianka Flexifoam. Jest ona bardzo elastyczna i cechuje się wyjątkową miękkością. Doskonale dopasuje się do kształtu Twojego ciała, pozwalając na powrót uczucia odprężenia i regeneracji mięśni. Dzięki swoim właściwościom, nadaje ona modelowi Step wyjątkową plastyczność. Specjalna struktura oraz gęstość pianki Flexifoam jest gwarancją na uzyskanie optymalnej miękkości. Do złudzenia może to przypominać niezwykle miłe uczucia otulenia, co pozwoli Ci na wspaniały i głęboki relaks mięśni oraz stawów.

Co więcej, marka Hilding podzieliła materac na siedem indywidualnie opracowanych stref twardości. Jest to niesamowite rozwiązanie, które pozwoli Ci na to, aby każdy rejon Twojej sylwetki uzyskał właściwą stabilność i optymalne podparcie podczas wypoczynku. Okolice głowy, karku barków, miednicy, bioder, kolan i stóp — one wszystkie wymagają innego traktowania. Model Step został wyprofilowany w taki sposób, by zapewnić im możliwość doskonałego wsparcia.

Ten model materaca jest szczególnie rekomendowany przez markę Hilding dla osób, które są wrażliwe na wszelkiego typu alergeny. Zastosowana w modelu Step technologia oraz charakterystyczne materiały nie tylko nie nasilają alergii, ale poprzez dbanie o najwyższy poziom higieny materaca, hamują rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Aby dodatkowo zwiększyć poziom higieny i ochronę użytkownika materaca Step przed różnymi środowiskami, które wykazują negatywny wpływ na zdrowie, marka Hilding oferuje nowoczesny pokrowiec Silver. Cechuje się on bardzo eleganckim wyglądem, zaś jego przepuszczalna tkanina poprawia wentylację wkładu. Dzięki temu wewnątrz materaca zostaje zachowane świeże i wolne od alergenów środowisko.

Na ten model materaca marka Hilding oferuje pięcioletnią gwarancję. Dzięki temu masz pewność, że przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się doskonałą jakością tego klasycznego materaca.