Makijaż oferuje nam wiele możliwości. Dzięki niemu możemy ukryć niedoskonałości, wyrównać koloryt skóry czy podkreślić kolor naszych oczu. Daje nam szansę również na to, aby skutecznie wysmuklić i nadać naszej twarzy upragnione rysy. Właśnie na tym polega konturowanie. Sprawdź, jak prawidłowo to robić!

Na czym polega konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to obecnie jedna z najbardziej popularnych technik makijażowych. Jest podstawą zarówno makijaży codziennych, jak i wieczorowych. Metoda ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ dzięki niej możemy w prosty sposób wysmuklić twarz i dodać naszym rysom charakteru. Dzieje się tak za sprawą efektu światła i cienia, który jest wykorzystywany podczas konturowania. Kiedy nakładamy na dane miejsce na twarzy kolor o ciemniejszym odcieniu, sprawiamy, że wydaje się ono węższe i smuklejsze. Za pomocą bronzera możemy uwydatnić swoje atuty i zniwelować niedoskonałości. Najczęściej konturowanie skupia się na podkreśleniu kości policzkowych, wysmukleniu kształtu twarzy, a także zmniejszeniu nosa. Jeśli opanujemy odpowiednią technikę, możemy sprawić, że nasze rysy staną się bardziej wydatne, a cała twarz zyska głębię.

Czym konturować twarz?

Jak prawidłowo konturować twarz?Konturowanie twarzy to umiejętność, którą warto zdobyć. Dzięki niej możemy skutecznie podkreślić naszą urodę. Na pewno będą takie okazje, podczas których będziemy chcieli wyglądać jak najlepiej. Konturowanie nam w tym pomoże! Na sam początek powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do konturowania. Najważniejszy jest oczywiście bronzer, dzięki któremu możemy stworzyć efekt cienia na twarzy. Dobrze wiedzieć, że bronzer możemy nakładać na dwa sposoby – na sucho i na mokro. Do pierwszej metody potrzebny będzie bronzer sypki, w kulkach lub w kompakcie. Konturowanie na mokro wymaga z kolei produktów półpłynnych, dlatego postawmy na bronzer w sztyfcie lub kremie. Wybierzmy taką technikę, która bardziej do nas pasuje. Nie możemy zapomnieć też o elementach rozświetlających, odpowiadających za podkreślenie naszych atutów. Mowa to o rozświetlaczu. Tutaj też możemy wybrać pomiędzy sypkim a płynnym rodzajem. Oprócz tego zaopatrzmy się w róż, który doda naszej skórze życia. Miejmy na uwadze na to, że wszystkie kosmetyki powinny być dopasowane do naszej karnacji. Oznacza to, że jeśli mamy zimne podtony, wybierajmy artykuły o chłodnych, stonowanych odcieniach. Dla osób o ciepłym odcienie skóry świetnie sprawdzą się bronzery i rozświetlacze w barwach miedzi czy złota.

O czym pamiętać podczas konturowania?

Mimo że konturowanie może wydawać się proste, w rzeczywistości bardzo łatwo popełnić błąd. Zanim wypróbujemy tę metodę na naszej twarzy, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami. Po pierwsze, powinniśmy wybrać taki odcień bronzera, który jest zbliżony do naszej karnacji. Jeśli postawimy na zbyt ciemny produkt, będzie się on nienaturalnie odznaczał na naszej twarzy. Miejmy na uwadze to, jakie działanie mają poszczególne barwy – ciemniejsze pomniejszają, za to jasne uwydatniają. Kiedy narysujemy pionowe linie, osiągniemy efekt wydłużenia i wysmuklenia. Poziome linie za to pomogą poszerzyć dany obszar. Najlepszym rozwiązaniem będzie konturowanie według kształtu twarzy. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że przez przypadek podkreślimy nieodpowiednie miejsce. Pamiętajmy, że makijaż będzie wyglądał najlepiej na wypoczętej, odżywionej twarzy. Zadbanie o cerę jest podstawą, o którą powinniśmy zatroszczyć się jeszcze przed tym, niż zaczniemy się malować. Jeśli odpowiednio nawilżymy skórę, podkład czy płynny bronzer będzie się o wiele lepiej na niej prezentował. Nie będą widoczne suche, łuszczące się punkty. Pomogą nam w tym kosmetyki dopasowane do naszego typu cery. Warto jednak mieć na uwadze, że na ogólną kondycję skóry wpływ ma wiele innych czynników. Istotne znaczenie posiada dieta – jeśli odżywiamy się różnorodnie i zdrowo, przekonamy się, że nasza skóra jest bardziej promienista, a do tego rzadziej pojawiają się na niej wypryski. Aby uzyskać taki efekt, powinniśmy ponadto regularnie się wysypiać. Mogliśmy nie zdawać sobie sprawy z tego, że niedobór snu skutkuje między innymi pogorszeniem stanu skóry, utratą blasku. Cera wygląda na zmęczoną i niezdrową, a wory pod oczami stają się o wiele bardziej widoczne. Jak temu zapobiec? Stwórzmy taką przestrzeń snu, w której będziemy mogli bez problemu się zrelaksować. Koniecznie musi znaleźć się tam wygodny, dopasowany do nas materac. Aby wybrać idealny dla nas model, sprawdźmy swoje opcje na stronie internetowej abcsnu.pl, a także zapoznajmy się z produktami na żywo w sklepie stacjonarnym Ruda-Śląska.

Konturowanie twarzy okrągłej

Celem konturowania twarzy okrągłej jest sprawienie, aby wydawała się smuklejsza. Bronzer powinniśmy nałożyć od linii włosów aż po żuchwę. Dodatkowo należy poprowadzić linię poniżej kośćmi policzkowymi, aby je podkreślić. Rozświetlacz umieśćmy na policzkach, czole, podbródku i wzdłuż grzbietu nosa.

Konturowanie twarzy kwadratowej

Aby optycznie złagodzić wyraźne rysy twarzy kwadratowej, należy nanieść bronzer na skronie, dolną część kości policzkowych oraz żuchwę. Rozświetlacz powinien iść od czoła, przez grzbiet nosa, łuk Kupidyna i podbródek.

Konturowanie twarzy owalnej

Konturując twarz owalną, chcemy podkreślić jej harmonijne rysy. Nałóżmy bronzer na boki czoła, pod kośćmi policzkowymi i na podbródku. Pamiętajmy, aby w ostatnim przypadku była to pozioma linia, która optycznie skróci długość twarzy. Rozświetlmy czubek nosa i najwyższy punkt kości policzkowych.

Konturowanie twarzy trójkątnej

W przypadku twarzy trójkątnej trzeba poprowadzić linię bronzera od zewnętrznej części kości policzkowych aż po zewnętrzne kąciki szczęki. Rozświetlacz dajmy na czoło i skronie.

Nie ma wątpliwości, że dobrze mieć w swojej kosmetyczce bronzer. Dzięki niemu możemy zrobić naprawdę wiele – podkreślimy kości policzkowe, zmniejszymy optycznie nos czy wysmuklimy twarz! Dla takiego efektu zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu i nauczyć się konturowania odpowiedniego dla naszego kształtu twarzy!

Przeczytaj także: Łóżka tapicerowane