Urządzasz sypialnie i bierzesz pod uwagę zakup materaca piankowego? Dowiedz się, jakiego rodzaju modele są obecnie dostępne na rynku oraz który z nich będzie najlepiej spełniał się w Twojej sypialni. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu podłoża do spania i ciesz się odpoczynkiem na najwyższym poziomie każdego dnia. 

Na co zwrócić uwagę kupując nowy materac?

Wybierając materac, kupujący często nie wiedzą, co wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepszy model. Dlatego przychodzimy z pomocą! Kluczowe jest kilka kwestii, a mianowicie: waga użytkownika, rozmiar materaca, schorzenia lub alergie osób na nim śpiących. Chcąc dopasować twardość materaca, należy uwzględnić wagę. Materace miękkie sprawdzą się u osób do 60 kg, materace średniej twardości u osób do 80 kg, materace twarde u osób od 80 kg wzwyż. Rozmiar materaca warto dostosować do posiadanego miejsca oraz liczby osób, które będą na nim spać. Natomiast, jeśli chodzi o osoby ze schorzeniami zdrowotnymi, zaleca się dla nich zakup materacy medycznych, a dla alergików materacy z dobrą wentylacją wkładu.

Poznaj materace piankowe

Jaki warto wybrać materac piankowyMaterace piankowe, są produktami najczęściej wybieranymi przez konsumentów. Podzielić je możemy ze względu na rodzaj użytej w ich wkładzie pianki. Do najpopularniejszych należą te wykonane z lateksu, pianki termoelastycznej lub pianki wysokoelastycznej HR. Materace lateksowe zbudowane są z mleczka kauczukowego. Cechują się odpornością na eksploatację, oraz są zalecane dla osób z alergiami, oraz użytkowników cięższych. Natomiast materace termoelastyczne to produkty, które pod wpływem temperatury ciała dostosują się do kształtów użytkownika każdorazowo, kiedy ułoży się on do snu. Zapewnia to przyjemny efekt otulenia oraz stabilne podparcie dla kręgosłupa. Ostatnim wymienionym rodzajem są materace wysokoelastyczne, charakteryzują się one dobrą sprężystością oraz dopasowaniem swoim kształtem pod wpływem nacisku ciała. Mają także bardzo dobre właściwości cyrkulacyjne. Dlatego mamy pewność, że we wnętrzu nie zgromadzą się szkodliwe drobnoustroje czy roztocza.

Materac dla par, a materac dla singla

Aranżując swoje miejsce do spania nie tylko dla siebie, ale również dla drugiej osoby, mamy nieco utrudnione zadanie. Warto twardość materaca dostosować do osoby cięższej. Lub jeśli różnica jest bardzo znacząca postawić na dwa oddzielne materace. Jeśli chodzi o rozmiar powinniśmy brać pod uwagę materace od rozmiaru 160×200 cm. Natomiast w sypialni jednoosobowej zwracamy uwagę tylko na swoje preferencje. Materac piankowy 90×200 cm będzie odpowiednim wymiarem dla singla, zapewni mu dobrej jakości sen. Oczywiście, jeśli mamy więcej przestrzeni możemy postawić na modele o większej szerokości.

Wybór dobrego podłoża do spania często jest dość sporym wyzwaniem dla kupującego. Warto przed udaniem się do sklepu, zapoznać się z najważniejszymi kwestiami. Pozwoli to na zakup materaca, który przez wiele lat będzie gwarantował nie tylko wygodny, ale i bezpieczny sen każdej nocy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/