Na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej podłoży do snu wysokiej jakości, które zachęcają do kupna szeregiem swoich niesamowitych właściwości. To, które wybierzesz zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto mieć jednak na uwadze również dobro planety, na której żyjemy – wybierając materace ekologiczne nie musisz się o to martwić.

Materac ekologiczny Hilding Fjord – czym się wyróżnia?

Warto zacząć od wytłumaczenia, czym tak naprawdę jest materac ekologiczny. Jest to podłoże do snu, którego proces produkcji został zaprojektowany tak, by minimalizować ilość odpadów oraz śladu środowiskowego. Jak tego dokonano? Zarówno wypełnienie, jak i pokrowiec są stworzone z materiałów i surowców w pełni przeznaczonych do recyklingu. W przypadku modelu Hilding Fjord ponownemu przetworzeniu ulega więc:

  • pokrowiec EcoGreen wykonany z atestowanych surowców najwyższej jakości,
  • wierzchnia warstwa wykonana z pianki EcoThermal Visco odpowiadającej za najwyższy poziom komfortu,
  • rdzeń materaca wykonany z pianki Pure FlexiFoam o podwyższonej twardości,
  • pianka wysokoelastyczna Eco HighResillence Support o otwartokomórkowej strukturze.

Dla kogo materac Hilding Fjord?

Jakie materace ekologiczne zasługują na szczególną uwagę? Przede wszystkim Hilding Fjord!Model Hilding Fjord to niesamowicie innowacyjna i zaskakująco trwała propozycja, która sprawdzi się prawdopodobnie w każdej sypialni. Na jej zakup powinny zdecydować się przede wszystkim:

  • osoby aktywne, którym zależy na możliwie jak najszybszej regeneracji mięśni,
  • osoby cierpiące z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa,
  • pary, również te o dużej różnicy wagowej (komfort zarówno jednej, jak i drugiej osoby jest możliwy dzięki siedmio-strefowej budowie),
  • alergicy (pokrowiec można prać w pralce w 60 stopniach Celsjusza, dlatego zachowanie higienicznego środowiska snu jest stosunkowo proste).

Stosuj te zasady, a Twój sen będzie jeszcze bardziej efektywny!

Stosowanie pewnych praktyk może okazać się zaskakująco pomocne na drodze do zdrowego i efektywnego snu. Należy przede wszystkim dbać o porządek w sypialni. Podstawowym działaniem jest regularna zmiana pościeli i piżamy, tak, by nie doprowadzać do jej nadmiernego zakurzenia. Zdecydowanie lepiej śpi się również w momencie, gdy kołdra jest dopasowana do aktualnie panującej pory roku – użytkownik dzięki temu jest chroniony przed przemarznięciem, a także przed nadmiernym poceniem się. Radą, o której wiele osób zapomina, jest wybieranie poszewek na poduszkę i kołdrę o dobrym składzie. Lepiej mieć w swoim domu dwie, klasyczne pościele z naturalnych materiałów niż kilka o wątpliwym składzie. Konieczne jest również możliwie regularne pranie wcześniej wymienionych elementów wyposażenia. W sypialni powinno być wykorzystane prawidłowe oświetlenie – lampy nie powinny być zbyt mocne, ponieważ ich nadmierne natężenie może męczyć wzrok i powodować rozdrażnienie. Warto pamiętać również o tym, by regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym śpisz, a łóżko wykorzystywać jedynie do celów związanych z nocnym wypoczynkiem.

Nocny wypoczynek nie powinien skutkować bólem pleców i niewyspaniem. Powyższy model jest doskonałym dowodem na to, że może Twoje poranki mogą przebiegać pod znakiem dobrego humoru i dbałości o środowisko. Nie czekaj – wybierz Hilding Fjord i przekonaj się sam!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/