Każdy człowiek spędza średnio ⅓ swojego życia śpiąc. To niebywałe, jak taka prosta czynność może zajmować tyle czasu. Jednak jest to fakt, dlatego w trosce o własne zdrowie, komfort oraz prawidłowy wypoczynek warto zadbać o najlepsze podłoże do snu, czyli o odpowiednio dopasowany materac. Ostatnio na rynku popularne są materace piankowe oraz materace lateksowe. Co je cechuje?

Materac piankowy – czym jest?

Wygodny, komfortowy i dopasowany do ciała – takie właśnie są materace piankowe dostępne na rynku. Warto się nimi zainteresować z uwagi na fakt, że zastosowana w nich niezwykle innowacyjna pianka posiada wspaniałe właściwości. Do nich zalicza się przede wszystkim:

  • sprężystość i elastyczność,
  • lekkość ułatwiająca transport i obracanie,
  • idealne dopasowanie się do indywidualnych kształtów ciała (w szczególności takie właściwości posiada innowacyjna, reagująca na ciepło ciała pianka termoelastyczna),
  • trwałość,
  • odporność na odkształcenia.

Materac lateksowy – czym jest?

Materac piankowy czy lateksowy - poznaj ich najlepsze cechy!Materac lateksowy posiada wiele wspólnych cech z materacem piankowym, między innymi zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa, jest trwały oraz niezwykle wygodny, jednak jego wkład składa się z innego surowca. Zastosowane tutaj mleczko kauczukowe naturalnego pochodzenia jest niebywale antyalergicznym, antybakteryjnym i antygrzybicznym materiałem, który szczególnie poleca się alergikom. Materac ten zapobiega gromadzeniu się roztoczy oraz rozwojowi wszelkiego rodzaju alergenów, tworząc tym samym czyste i higieniczne środowisko snu. Wkład posiada małe otwory odpowiadające za zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza oraz utrzymanie niskiego poziomu wilgoci wewnątrz. Dodatkowo modele te korzystnie wpływają na krążenie krwi w organizmie człowieka. Materac do snu z wkładem lateksowym uważany jest przez wielu za produkt ekologiczny.

Wkład lateksowy czy piankowy?

Wybierając materac do łóżka wiele osób zastanawia się, który jest lepszy. Jednak tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy człowiek posiada inne cechy, ma inną budowę ciała i indywidualne cechy, dlatego nie ma co sugerować się opiniami innych ludzi. Idealny materac powinien być odpowiednio twardy, aby mógł prawidłowo ustabilizować kręgosłup. Pod uwagę należy wziąć także:

  • antyalergiczność – materac lateksowy jest bardziej higieniczny niż piankowy,
  • wagę – materac lateksowy jest cięższy od materaca piankowego,
  • cenę – z uwagi na rodzaj wkładu materac lateksowy jest droższy,
  • wrażenie otulenia i przyjemna miękkość – zapewni ją w o wiele większym stopniu materac piankowy.

Decydując się na zakup materaca warto rozważyć jego cechy i dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia, ponieważ tylko wtedy odpowiednio spełni on swoją funkcję, jaką jest zapewnienie nam zdrowego, komfortowego snu.