Pianka memory foam, znana również jako pianka z pamięcią kształtu, to innowacyjny materiał, który zrewolucjonizował rynek materacy i poduszek. Technologia ta, pierwotnie opracowana przez NASA w latach 60. XX wieku, została zaprojektowana z myślą o poprawie komfortu czy ochrony astronautów podczas lotów kosmicznych. Dziś jest powszechnie stosowana w produktach sypialnianych, zapewniając użytkownikom wyjątkowe korzyści związane z komfortem i wsparciem. A jakie są jej właściwości oraz czym się wyróżnia? Poznaj piankę termoelastyczną stosowana w materacach SleepMed!

Pianka memory foam – czym jest i jakie posiada właściwości?

Pianka termoelastyczna, znana także jako memory foam, jest doskonałym rozwiązaniem wspierającym zdrowy wypoczynek. Jej wyjątkowa zdolność do reagowania na temperaturę i nacisk ciała użytkownika sprawia, że idealnie dopasowuje się do sylwetki, zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Pianka termoelastyczna VitaRest® i Celsius-Waterlily®, stosowana w materacach SleepMed, wyróżnia się następującymi cechami:

 • optymalna wentylacja – zapobiega przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu,
 • wspieranie swobodnego przepływu krwi – umożliwia lepszą cyrkulację krwi w organizmie,
 • pozytywny wpływ na układ nerwowy – zmniejsza bóle pleców i karku,
 • właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne – zapewnia optymalne wsparcie, a także redukcję nacisku,
 • właściwości antyalergiczne – uniemożliwia rozwój szkodliwych mikroorganizmów oraz roztoczy.Pianka memory foam – technologia kształtująca się pod wpływem ciepła i nacisku

Pianki te są szczególnie godne uwagi ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Wysoka jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania potwierdza certyfikat „Oeko Tex” – klasa I, co oznacza, że mogą być używane w produktach przeznaczonych dla niemowląt i alergików. Dodatkowo pianka VitaRest® zdobyła złoty medal „Wyrób roku 2010” oraz „Nagrodę za innowacyjność 2010” w kategorii „Produkt innowacyjny”. Pianka Celsius-Waterlily® uzyskała certyfikat Nordic Swan Ecolabel, uznawany na całym świecie jako oznaczenie ekologiczne UE.

Jak materace SleepMed wpływają na jakość snu człowieka?

Zadbana sypialnia jest miejscem w którym można zaznać trochę spokoju i regeneracji. Jest to jeden z najważniejszych elementów codziennego relaksu po ciężkim dniu. Aby zapewnić sobie regularny oraz zdrowy sen, warto zainwestować w materace SleepMed. Te najwyższej jakości produkty posiadają status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Co więcej, wyróżniają się licznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz technologiami, które pozytywnie wpływają na efektywny sen w komfortowych warunkach. Nic dziwnego, w ich skład wchodzą:

 • antyalergiczne warunki do komfortowego wypoczynku – pokrowiec Merced z taśmą 3D oraz pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D zapewniają czyste i komfortowe środowisko do snu,
 • regulacja twardości – ruchoma warstwa pianki termoelastycznej gwarantuje 4 stopnie twardości, opcjonalny odpinany top oferujący aż 6 stopni twardości,
 • maksymalny przepływ powietrza wewnątrz wypełnienia – technologia Airforce zapewnia optymalną wentylację,
 • idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała – odpowiada za to pianka termoelastyczna reagująca na ciepło i nacisk,
 • najlepsze wsparcie każdej części ciała – zapewnione dzięki 7 strefom twardości.

Czym się kierować przy wyborze materaców SleepMed?

Prawidłowo dopasowany materac ma ogromny wpływ na jakość, długość oraz głębokość snu. Jak to wygląda w przypadku innowacyjnych modeli, takich jak materace SleepMed? Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby zapewnić sobie najlepsze warunki do odpoczynku, za co odpowiadają innowacyjne materiały oraz technologie. Ważne jest, aby wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Decydując się na materac, warto zastanowić się nad rodzajem podłoża, które preferujesz. W ofercie znajdują się modele wykonane z samej pianki (materace piankowe) oraz te, które łączą innowacyjną piankę z unikalnymi sprężynami kieszeniowymi typu Multi (materace hybrydowe). Przy wyborze materaca SleepMed zwróć również uwagę na:

 • stan zdrowia kręgosłupa,
 • poziom nasilenia alergii,
 • wiek użytkownika,
 • wymiary materaca, czyli jego długość i szerokość,
 • rodzaj zastosowanego pokrowca.

Materace SleepMed są uniwersalne i idealnie sprawdzają się u każdego użytkownika, niezależnie od wieku czy płci. Dzięki szerokiemu wachlarzowi właściwości można je znaleźć praktycznie w każdej sypialni. Jednak najważniejsze jest uwzględnienie odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaju wypełnienia, ponieważ tych parametrów nie można zmienić po zakupie.

Kto powinien zainwestować w materace SleepMed?

Najlepszym wyborem będzie materac SleepMed, który zapewnia liczne zalety, bez względu na wielkość czy styl sypialni. Za sprawą swojej wszechstronności, innowacyjnej technologii oraz różnorodnym dostępnym modelom, materac SleepMed doskonale dopasowuje się do różnorodnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Sprawdzi się doskonale w sypialni:

 • osób w podeszłym wieku, włącznie z seniorami,
 • osób poszukujących komfortowego miejsca do wypoczynku
 • osób, które pragną zadbać o profilaktykę pleców,
 • aktywnych osób, zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym,
 • osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa,
 • osób w trakcie rekonwalescencji,
 • osób z alergiami sezonowymi lub całorocznymi,
 • młodszych osób, również nastolatków.

Materac SleepMed stanowi doskonałe wyposażenie każdej sypialni! Zapoznaj się z ofertą już dziś i wybierz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Pianka termoelastyczna to przełomowa technologia, która znacząco poprawia jakość snu i komfort użytkowania materacy. Jej zdolność do reagowania na ciepło oraz nacisk sprawia, że idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, redukując punkty nacisku czy poprawiając krążenie krwi. Dzięki tym unikalnym właściwościom jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących wyjątkowego komfortu!

ostrzeżenieMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.