Każdy z nas ma swoje sposoby na rozgrzanie się – niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej. Jeśli czujemy, że nasze nawyki nie wystarczają i ciągle marzniemy, sięgnijmy po nowe rozwiązania, które wesprą nas w walce z bezlitosnym zimnem. Jedną z ciekawszych opcji będą buty rozgrzewające. Dowiedz się, jak działają i jakie korzyści przyniesie nam ich noszenie.

Czym są buty rozgrzewające?

Buty rozgrzewające to produkt, który powinien znać każdy zmarzluch. Stanowią bowiem cenny element na zimę. Szybko i skutecznie pomagają nam się ogrzać, a do tego zadbają o zachowanie odpowiedniej temperatury naszego ciała.

Wypełnienie butów rozgrzewających to najczęściej puch gęsi, który jest wysoko jakościowym, naturalnym tworzywem. Wykorzystuje się w nich ponadto inlet bawełniany, który sprawia, że wnętrze butów staje się niezwykle delikatne i miękkie. Posiadają ponadto specjalne właściwości, które odpowiadają za ich czystość i świeżość. Co więcej, obecność naturalnych materiałów gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu nie musimy obawiać się o gromadzenie się bakterii czy drobnoustrojów. W uniknięciu zanieczyszczeń pomoże również fakt, że buty można prać – wystarczy jedynie zwrócić uwagę na to, by zrobić to w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza i skorzystać z płynu do płukania delikatnych tkanin.

Zdolności termoizolacyjne butów rozgrzewających są naprawdę godne uwagi. Najpierw rozgrzeją nasze stopy, a potem roztoczą przyjemne ciepło po całym ciele. Jest to bardzo przydatne, ponieważ naprawdę wiele osób męczy się z zimnymi stopami. To właśnie przez tę część ciała ucieka najwięcej ciepła – zapobiegnijmy temu problemowi, inwestując w buty rozgrzewające.

Dla kogo buty rozgrzewające? 

Co nam dadzą buty rozgrzewające?Zakup butów rozgrzewających powinni rozważyć wszyscy, którzy cierpią z powodu zimna. Produkt ten szczególnie jednak sprawdzi się dla osób zmagających się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak na przykład choroby stawów. Poza zapewnieniem ciepła i poprawą komfortu termicznego wpłyną na poprawę samopoczucia poprzez zminimalizowanie bólu. Mogą być wykorzystywane w termoterapii. Na pewno zostaną docenione przez reumatyków czy seniorów, dla których zachowanie ciepła jest wyjątkowo istotne.

Sprawdzą się ponadto dla osób, które zmagają się ze stresem – ciepło wytwarzane przez buty pomoże im się wypocząć i zrelaksować, a do tego łatwiej im będzie pozbyć się napięcia z mięśni. Może to wpłynąć na ich sen – jeśli będą w stanie skutecznie odprężyć się wieczorną porę, ułatwi im to zaśnięcie.

Koce elektryczne

Warto zwrócić uwagę nie tylko na buciki rozgrzewające, ale i koce elektryczne. One również sprawdzą się do szybszego i skuteczniejszego ogrzania naszego ciała. Na czym polega działanie koców elektrycznych?

Koce elektryczne są o tyle lepsze od tych tradycyjnych, że ich działanie jest o wiele szybsze i przy tym skuteczniejsze. Zamiast jedynie chronić nas przed utratą temperatury, koce elektryczne same rozgrzewają nasze ciało – i czynią to naprawdę sprawnie. Poza tym cechują się niezwykłą miękkością. Owinięcie się takim kocem nie dość, że zapewni nam wygodę, to jeszcze zadba o nasz komfort termiczny.

Koce elektryczne posiadają ponadto wiele udogodnień. Większość z nich idzie w parze ze wbudowanym timerem, który umożliwia nam ustawienie czasu, jaki chcielibyśmy, aby koc się nagrzewał. To rozwiązanie sprawdzi się w momentach, w których zaśniemy, korzystając z koca. Nie musimy obawiać się przegrzania – jeśli ustawiliśmy stoper, koc sam się wyłączy, a my będziemy mogli spokojnie spać dalej.

Koce elektryczne możemy wykorzystać jako prześcieradło. Aby to zrobić, należy położyć koc pod lub zamiast prześcieradła, a następnie go włączyć. W ten sposób może ogrzać nas materac i sprawić, że położymy się do komfortowego, ciepłego łóżka. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zostawiać go włączonym na całą noc – odczekanie do nagrzania się materaca w pełni wystarczy.

Jeśli nie należymy do szczęśliwych posiadaczy koców elektrycznych, w rozgrzaniu się pomogą nam naturalne materiały, takie jak bawełna, wełna, len czy flanela. One również zapewnią nam komfort termiczny, a do tego zadbają o odprowadzanie wilgoci. W przypadku wyboru prześcieradła postawmy na prześcieradło z jerseyu, które nie dość, że będzie miękkie i wygodne w dotyku, to jeszcze okaże się niezwykle trwałe i wytrzymałe.

Termofory

Kolejnym z elementów, jaki pomoże nam przetrwać zimowy czas, jest termofor. Termofory dostępne są w różnych kształtach i wielkościach, przez co mogą wydawać się niepozorne. Nie dajmy jednak się zwieść – te produkty okażą się w zimie niezbędne.

Termofor zawiera specjalną przestrzeń, do której możemy wlać gorącą wodę, która następnie pomoże nam się ogrzać. Możemy przykładać go miejscowo na różne części ciała, dzięki czemu może od razu rozgrzać te najbardziej schłodzone miejsca. Co istotne, pomoże nam nie tylko się rozgrzać, ale i zminimalizować ból. Termofor jest powszechnie stosowany w przeziębieniu, grypie, problemach reumatycznych czy bólach miesiączkowych. Jego miejscowe działanie przynosi ukojenie wielu osobom. Często natkniemy się na termofory mające formę przytulanek lub zwierzątek – takie produkty idealnie nadają się na prezent, szczególnie w okresie zimowym.

Nie ma potrzeby obawiać się zimy – jeśli zainwestujemy w dobre produkty, z łatwością utrzymamy ciepło i zapewnimy sobie komfort. Buty rozgrzewające przychodzą nam z ratunkiem na te wyjątkowo zimne dni, w których samo opatulenie się kołdrą nie wystarcza. Zakup ich będzie dobrym pomysłem nie tylko dla nas, ale i dla naszych bliskich – bez wątpienia bliski nam senior doceni ich korzystne działanie.

Przeczytaj także: