Marka Hilding doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sen u dzieci. Szczególną uwagę zwracają na takie zaprojektowanie materacy, które zagwarantuje jego właściwy rozwój już od pierwszych dni życia. Rygorystyczne testy, jakie muszą przejść dziecięce materace są gwarancją, że będą one doskonale służyć maluszkowi na długo. Wszyscy wiedzą, że każdy rodzic pragnie, by rozwój jego pociechy przebiegał w sposób prawidłowy. Z tego powodu marka

Hilding proponuje wybór modelu Kołysanka, czyli specjalnie dobranego materaca dla najmłodszych. Może być on używany już od początku życia dziecka i gwarantuje najlepszy możliwy komfort snu. Dlaczego zadbanie o wybór dobrego materaca dla Twojego dziecka to sprawa najwyższej wagi? Naukowo potwierdzone jest, że materac ma potężny wpływ na kondycję kręgosłupa dziecka i jego rozwój — nawet, gdy będzie już starsze. Wszelkie potencjalne wady postawy zostały uznane za możliwe do wyeliminowania już w pierwszym okresie życia dziecka, jeżeli będzie miało ono dobrany odpowiedni materac, gwarantujący prawidłowe środowisko snu. Model Kołysanka Cię w tych wymaganiach nie zawiedzie.

Hilding Kołysanka - dwa twardościWewnątrz materaca znajduje się innowacyjna pianka typu Flexifoam. Została ona opatentowana specjalnie na zlecenie marki Hilding. Jej niesamowite właściwości sprawiły, że całkowicie zastąpiła użycie zwykłej pianki z poliuretanu. Cechuje się odpowiednim poziomem plastyczności i wysoką elastycznością. W modelu Kołysanka zostały dodatkowo wykonane specjalne nacięcia. Ich zadaniem jest wspomaganie zachodzenia właściwego procesu wentylacji we wnętrzu materaca. Jest to niebywale istotne, gdyż odpowiednio zachowana higiena snu jest kluczem do komfortu wypoczynku na materacu. Co więcej, optymalna wentylacja zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie, takich jak pleśń, kurz, roztocza oraz nadmiar wilgoci. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoje dziecko od pierwszych dni jego życia będzie bezpieczne od działania szkodliwych alergenów.

Z drugiej strony materaca została umieszczona warstwa maty z całkowicie naturalnych włókien kokosowych. Doskonale dopasowuje się ona do naturalnego kształtu sylwetki malucha i krzywizn kręgosłupa, przez co zapewnia bezpieczny i zdrowy sen dziecka. Kokos posiada także znakomite właściwości antyalergiczne, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku dzieci. Ich układ oddechowy przez cały czas ulega rozwojowi, więc niezwykle istotne jest zadbanie o to, by miał niczym niezakłócone warunki. Właściwości antyalergiczne włókien kokosowych, z których składa się mata zamontowana wewnątrz wkładu, z pewnością znacznie poprawią higienę snu dziecka.

Marka Hilding została w tym modelu wyróżniona niezwykle istotną pozytywną opinią, którą wystawił Instytut Matki i Dziecka (nr Op-4850-51, ważną do 15.05.2022 r.), co znaczy, że jest on doskonale przystosowany do tego, by odpowiednio służyć maluszkom. Kołysanka została więc uznana za spełniająca wszelkie niezwykle rygorystyczne standardy higieny, a także wszelkie normy bezpieczeństwa, mające zapewnić zdrowy i spokojny sen dziecka.

Model Kołysanka marki Hilding charakteryzuje się średnim i twardym poziomem twardości. Można go więc używać obustronnie. Regularne obracanie materaca jest kluczowe do zachowania wysokiego poziomu komfortu i higieny snu.

Kołysanka jest oferowana razem z specjalnie przystosowanym do zadań tego modelu pokrowcem Lotus, który został stworzony właśnie z myślą o dzieciach. Posiada znakomite właściwości antyalergiczne. Jest całkowicie wolny od szkodliwych związków chemicznych. Nie przepuszcza wody i innych substancji, jest więc w pełni bezpieczny dla maluchów.

Wkład materaca został objęty pięcioletnią gwarancją jakości marki Hilding.