Zorba jest tradycyjnym greckim tańcem, który może kojarzyć się ze wspaniałymi wakacjami w tym kraju, podczas który należy zapomnieć o trapiących nas problemach dnia codziennego. Liczy się tylko radość i relaks, najlepiej w miłym towarzystwie. Odprężenie to podstawowe zadanie, na którym wówczas należy się skupić, a rezultatem jest cudowny odpoczynek. Właśnie takie doznania mogą Ci towarzyszyć podczas wypoczynku na modelu Zorba. Został on bowiem stworzony do tego, aby gwarantować spokój ciała, a przez to relaks ducha.

Jego konstrukcja opiera się na nowoczesnej technologii sprężynowej. Działanie tego typu materaców polega na koncepcji pochłaniania ruchu przez system sprężyn i przez to zachowaniu właściwej sylwetki w trakcie snu. Nie inaczej działa materac Zorba marki Hilding. Wewnątrz jego wkładu zostały umieszczone liczne sprężyny w innowacyjnej technologii kieszeniowej. Oznacza to, że każda z nich jest wykonana z wytrzymałego drutu, a dodatkowo owinięta kieszenią z cienkiej warstwy mocnej fizeliny. Sprężyny kieszeniowe pracują od siebie całkowicie niezależnie. Reagują na miejsce nacisku indywidualnie, czyli tam gdzie jest on największy. Pozwoli to na to, aby Twoja pozycja podczas snu zawsze była właściwie podparta. Te właściwości sprawiają, że ten model jest szczególnie polecany osobom z bólem w okolicy kręgosłupa.

Hilding Zorba - sprężynowy, lateksowyWewnątrz wkładu znajdują się także dwie dodatkowe pianki, których zadaniem jest wzmocnienie stabilizacji oraz odczuwanego komfortu. Co więcej, przez umieszenie ich po dwóch stronach sprężyn, materac jest odwracalny i to do Ciebie należy decyzja, na jaką twardość planujesz się zdecydować. Pierwsza z pianek to Flexifoam, czyli super nowoczesny rodzaj pianki, pozwalający na odpowiednie dopasowanie się do budowy anatomicznej użytkownika materaca. Jest ona wysokoelastyczna, delikatna oraz miękka. Doskonale dopasuje się do Twojej pozycji podczas wypoczynku lub snu i pozwoli na utrzymanie kręgosłupa w odpowiednim ułożeniu. Właściwie podparcie gwarantuje zdrowy i wygodny wypoczynek. Materac został również podzielony na siedem indywidualnych stref twardości. Dzięki temu pozytywnie wpłynie na odczucie komfortu mięśniowo-stawowego podczas snu.

Drugim rodzajem zastosowanej wewnątrz wkładu pianki jest wytrzymały blok lateksowy.

Lateks jest materiałem, który charakteryzuje się przede wszystkim niesamowitymi właściwościami antyalergicznymi. Nie gromadzi mikroorganizmów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie, przez co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób z alergiami. Co więcej, dzięki swojej wysokiej elastyczności, bardzo dobrze przylega i dopasowuje się do ciała, budując stabilne podparcie dla użytkownika materaca. Lateks wyróżnia również bardzo wysoka sprężystość, dzięki której model Zorba jest niewrażliwy na odkształcenia w miejscach nacisku. Te właściwości powodują, że doskonale sprawdzi się, jako wybór dla seniorów.

Do materaca jest dołączony specjalnie dobrany pokrowiec Silver. Charakteryzuje się eleganckim, klasycznym designem. elegancki, Jego struktura z elementami srebra doskonale przepuszcza powietrze, co poprawia osiągniętą wentylację wewnątrz materaca.

Co więcej, marka Hilding objęła model Zorba aż pięcioletnią gwarancją. To z pewnością świadczy o jego doskonałej jakości.