Łóżko o wymiarach 100×190 to nietypowy wymiar, który polecany jest przede wszystkim niskim osobom dorosłym, a także nastolatkom. Do takiego łóżka warto wybrać wygodny materac wysokiej jakości, który spełni oczekiwania użytkownika. Proponujemy materace do łóżka 100×190.

Materac do łóżka 100×190 – jaki rodzaj materaca wybrać?

Wybierając materac do łóżka, warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad swoimi preferencjami. Dla niektórych użytkowników dużo wygodniejsze są materace sprężynowe, a dla innych piankowe. Tak naprawdę w sklepach internetowych można znaleźć spory wybór różnych materacy o wymiarach 100×190, czyli o nietypowej długości. Standardowo materace mają długość 200 cm, natomiast krótsze modele są polecane lekkim i niższym osobom, a więc tym, których wzrost nie przekracza 160-170 centymetrów. Jaki materac do łóżka wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest zakup niestandardowego modelu marki Hilding, na przykład Hilding Conga, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • siedem stref twardości, które gwarantują wsparcie kręgosłupa i dopasowują się do budowy anatomicznej użytkownika,
 • model wykonany z czterech rodzajów pianki (wysokoelastycznej, termoelastycznej, FloFoam i Velvet Touch),
 • pianka wysokoelastyczna to materiał o wysokiej sprężystości i elastyczności, dostosowuje się do ciała użytkownika,
 • pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała i wagę użytkownika, a więc dopasowuje się do indywidualnego kształtu i pozycji snu,
 • pianka FloFoam to materiał wysokoelastyczny, dopasowujący się do naturalnych krzywizn ciała, ma właściwości termoregulacyjne i chłodzące,
 • pianka Velvet Touch jest odporna na odkształcenie, sprężysta i elastyczna, zapewnia stabilne podparcie dla użytkownika,
 • model antyalergiczny, nie zawiera szkodliwych lub niebezpiecznych substancji,
 • materac odwracalny, o dwóch różnych twardościach,
 • model przeznaczony dla osób, których waga wynosi od 50 kg do 100 kg,
 • wkład materaca posiada specjalne nacięcia i profilowania, zapewniające lepszą wentylację,
 • do materaca dołączony jest pokrowiec Cashmere, bardzo miły w dotyku, wykonany z wiskozy z dodatkiem kaszmiru, wykazuje on właściwości antyalergiczne, pochłania do 40% wilgoci.

Jaki rozmiar materaca do łóżka wybrać?Materac do łóżka 100×190 dobrze sprawdzi się w przypadku niższych osób, ponieważ długość materaca powinna być większa o około 20 centymetrów od wysokości użytkownika. Dla osób niższych i lżejszych dobrym rozwiązaniem jest więc materac piankowy 100×190, właśnie taki jak Hilding Conga.

Jakie rozmiary materacy do łóżek 100×190 wybierane są najczęściej?

Jaki rozmiar materaca do łóżka wybrać? Materace do łóżka 100×190 powinny mieć takie same wymiary jak łóżko. Przyjmuje się, że minimalna szerokość materaca dla jednej osoby to 80 centymetrów, jednak dla użytkowników, którzy potrzebują więcej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem jest szerszy materac.

Odkryj zalety i wady spania na łóżku 100×190

Łóżko o większej szerokości niż standardowe dobrze sprawdzi się dla tych użytkowników, którzy lubią komfort, wygodę i swobodę ruchów. Taki materac może być także użytkowany okazjonalnie przez rodzica z dzieckiem, na przykład gdy maluch nie chce spać sam. Taka szerokość materaca zapewnia naprawdę sporo miejsca, dzięki czemu obok można ułożyć drugą poduszkę, misia dla dziecka. Sporą zaletą łóżka o takich wymiarach jest więc bardzo wysoki poziom komfortu. Warto jednak pamiętać o tym, że materace do łóżka 100×190 to modele o wymiarach niestandardowych, które nie znajdują się w ofercie wszystkich producentów. Konsekwencją może być wyższa cena oraz niewystarczająco duży wybór. Warto wiedzieć o tym, że marka Hilding posiada w swojej ofercie różnorodne modele materacy, także te o niestandardowych wymiarach. Hilding to renomowany producent materacy, łóżek, stelaży i akcesoriów do sypialni. Marka ta słynie z wysokiej jakości oraz wykorzystania innowacji i nowoczesnych technologii.