Materac piankowy Hilding Funky to lider wśród materaców dla młodzieży. Zrobiony z wysokiej jakości pianki zapewnia idealne dopasowanie do ciała i wsparcie kręgosłupa. Oferuje dwie różne twardości i odporny na ścieranie pokrowiec. Poznaj wszystkie zalety materaca Hilding Funky.

Jak zbudowany jest materac piankowy Hilding Funky?

Materac piankowy Hilding Funky został opracowany i wyprodukowany z myślą o nastolatkach, ich komforcie snu, ale też zapewnieniu dobrego wsparcia dla młodego kręgosłupa. Składa się z dwóch warstw pianki Flexifoam o dwóch różnych stopniach twardości. Pozwala to na łatwe i szybkie dopasowanie twardości materaca do wagi nastolatka. Jeśli materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki, wystarczy odwrócić go na drugą stronę. Najczęściej na początku nastolatek śpi na miękkiej stronie, a gdy jego waga wzrośnie, materac przekłada się wierzchem na stronę twardą.

Dobrze dobrany materac nie powoduje ucisku, pozwala na rozluźnienie mięśni i głęboki sen. jeśli poranna pobudka związana jest ze sztywnością karku to znak, że materac Hilding Funky należy odwrócić.

Materac piankowy Hilding FunkyZewnętrzna strona materaca to przykuwający wzrok pokrowiec Young. Wyprodukowano go z tkaniny odpornej na ścieranie, co gwarantuje niezmienność wyglądu materaca bez względu na to, jak intensywnie będzie on użytkowany. Oryginalny i nowoczesny wzór doskonale sprawdzi się w każdym pokoju nastolatka.

Wysokość całkowita materaca to około 15 cm. Taka wysokość umożliwia zastosowanie go na łóżkach piętrowych (bardzo praktycznych w pokojach dziecięcych) lub wysuwanych (równie często widywanych u nastolatków. Niższy poziom wysuwanego łóżka przydaje się, gdy dziecko przyjmuje gości.

Hilding Funky doskonale sprawdza się jako materac do łóżka 80×190.

W jakich rozmiarach dostępne są materace Hilding Funky?

Materace Hilding Funky produkowane są z myślą o większych dzieciach i nastolatkach, jednak nie oznacza to, że nie kupimy takiego materaca w dorosłym rozmiarze. Niemniej nie zaleca się traktowania materaca Hilding Funky jako docelowego i kupowania od razu największego rozmiaru. Trzeba pamiętać, że dziecko rośnie, zmienia się jego wzrost, waga i preferencje dotyczące snu. Student raczej nie będzie chętnie spał na materacu ucznia szkoły podstawowej.

Jaki rozmiar materaca piankowego Hilding Funky wybrać? Sporo zależy od tego, czy będzie spał na nim ośmio, czy też osiemnastolatek. Materace Hilding Funky jako jedne z niewielu można kupić w krótszej wersji. Najmniejszy dostępny na rynku materac ma zaledwie 180 cm długości i 80 cm szerokości. Jednak wybór takiego rozmiaru jest dość ryzykowny. Lepiej sprawdzi się materac piankowy 80×190 cm, szczególnie w przypadku wysokiego dziecka. Jeśli kupujemy materac licealiście, lepszym wyborem będzie rozmiar 80×200, 90×200 lub 120×200.

Największy dostępny materac Hilding Funky ma rozmiar 160×200. To wybór dla nastolatka, który ma duży pokój (mieści się w nim duże łóżko) i który lubi mieć dużo miejsca w czasie snu, bo np. bardzo często zmienia pozycję.

Cena tak dużego materaca jest względnie niska (jeśli kierujemy się tylko rozmiarem), niemniej nie poleca się materaca Hilding Funky do sypialni małżeńskiej. Pianka na materac Hidling Funky objęta jest pięcioletnią gwarancją. To dużo w przypadku dzieci, jednak nie dość dużo w przypadku zakupu materaca dla dorosłych.

Jaki materac piankowy wybrać dla dorosłych, jeśli nie Hilding Funky? Oferta marki Hilding zawiera wiele materaców piankowych zarówno termo, jak i wysokoelastycznych, o różnym stopniu twardości. Wszystkie łączy wysoka jakość i wykorzystanie na etapie produkcji najnowocześniejszych technologii.

Kiedy warto wybrać spanie na materacu piankowym Hilding Funky?

Hilding Funky jest materacem młodzieżowym, adresowanym przede wszystkim do nastolatków. Można uznać go za swego rodzaju materac przejściowy – jeszcze nie dorosły, ale już nie dziecięcy.

Wybierz materac Hilding Funky, jeśli:

– jesteś w okresie intensywnego wzrostu lub masz dziecko, które nagle „wystrzeliło do góry”. Materac Hilding Funky zapewni dobre wsparcie dla kręgosłupa i zapobiegnie pojawiającym się w tym wieku wadom postawy;

– potrzebujesz materaca do regulowanego stelaża. W tym wypadku tylko materace piankowe wchodzą w grę, bo jedynie pianka do materaca jest na tyle elastyczna, by odzyskać swój pierwotny kształt natychmiast po wyprostowaniu. Na regulowany stelaż nie nadają się materace sprężynowe;

– potrzebujesz materaca na łóżko piętrowe lub wysuwane;

– potrzebujesz materaca dla alergika. Materac Hilding Funky doskonale nadaje się dla osób, które borykają się z alergiami wziewnymi lub kontaktowymi;

– potrzebujesz zapasowego materaca, który można zwinąć i schować. Materac Hilding Funky nadaje się do tego, by go zrolować i schować w szafie lub garderobie. Długotrwałe zrolowanie nie wpływa na jego właściwości fizyczne.