Podstawowe kryteria wyboru odpowiedniego materaca to: waga, wzrost oraz indywidualne preferencje użytkownika. “Pod górkę” zaczyna się robić wtedy, gdy nadchodzi pora na wymianę podłoża do spania na takie, które zapewni komfort nie jednej, a dwóm osobom. Pary o różnicy wagowej mają o tyle kłopot, że powszechnie dostępne skale twardości nic im nie powiedzą i nie ułatwią wyboru. Jaki materac w takim razie będzie odpowiedni?

Sześć stref twardości, zero ograniczeń

Wydawać by się mogło, że dwie strefy twardości to innowacja, a w modelu hybrydowym Hilding Electro mamy do czynienia z aż sześcioma! Jest to możliwe dzięki odpinanemu topowi, którego można obracać, przekładać na drugą stronę materaca lub całkowicie zdjąć. Taka budowa daje użytkownikom niesamowicie szeroki wachlarz możliwości, który w żaden sposób ich nie ogranicza. Para może dzięki temu do woli testować dostępne rozwiązania i wybrać to, które zapewnia im najwyższy poziom komfortu. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że zapewnia twardość na poziomie od małego, aż po bardzo duży! Każdy znajdzie coś dla siebie, a ryzyko nieodpowiedniego dobrania podłoża jest całkowicie zminimalizowane. Bazę wyrobu stanowią sprężyny Multipocket o drobniejszej budowie i większym zagęszczeniu niż w przypadku innych elementów tego typu. Każda sprężynka znajduje się w osobnej kieszeni i pracuje indywidualnie, dzięki czemu materac charakteryzuje się niesamowitą elastycznością punktową i nie przenosi nacisków partnera.

Połączenie tego, co najlepsze

Jakie materace dla pary o różnicy wagowej są polecane?Materac hybrydowy to – jak sama nazwa wskazuje – przemyślane połączenie sprężyn i pianek o przeróżnych właściwościach. Taką propozycją jest Hilding Dance na bazie sprężyn kieszeniowych. Jedną z warstw jest pianka wysokoelastyczna, która wspaniale sprawdza się jako podłoże u par o różnicy wagowej. Jest to bowiem materiał o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Każdy użytkownik może dzięki niej do woli zmieniać pozycję podczas snu bez obaw o to, że partner czuje każdy, nawet najmniejszy ruch. Użyta we wkładzie pianka FloFom wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące, dzięki czemu higiena snu użytkowników jest zachowana na najwyższym poziomie. Innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam to z kolei warstwa, która odpowiada za przystosowywanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Wybierz produkt ceniony przez ekspertów

Zdarzają się sytuacje, gdy jeden z użytkowników ma specjalne wymagania spowodowane przeróżnymi chorobami, dolegliwościami lub indywidualnymi potrzebami. Same materace dla pary o różnicy wagowej to nie lada wyzwanie, które jest jeszcze trudniejsze w momencie, gdy trzeba zwracać uwagę na specjalne właściwości prozdrowotne. Jest jednak model, który idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji – mowa tutaj o sprężynowym materacu Hilding Makarena. Dlaczego jest to propozycja tak wyjątkowa? Głównie ze względu na swoje niespotykane wypełnienie składające się z pianki termoelastycznej, pianki FlexiFoam oraz lateksu. To nietuzinkowe zestawienie zostało docenione przez ekspertów z całego świata. Model Makarena uzyskał status wyrobu medycznego w klasie pierwszej, który potwierdza jego liczne właściwości prozdrowotne i przeciwodleżynowe. Rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, higieny, klimatu i trwałości również są spełnione – dowodzą temu liczne testy i badania przeprowadzone przez ekspertów ze szwajcarskiego Instytutu AEH, którzy postanowili wyróżnić ten wyrób ich certyfikatem jakości. Nie bez znaczenia pozostaje również przyznane wyróżnienie Oeko-Tex Standard – jest to światowy znak potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych.

Wybór materaca dla pary o różnicy wagowej jest trudny, ale nie niemożliwy. Powyższe modele to propozycje najwyższej jakości, które zapewnią komfort, wsparcie kręgosłupa oraz niespotykaną wygodę obojgu partnerom.