Sen zapewnia nie tylko dobre samopoczucie czy energię na cały dzień, ale wpływa także na rozwój człowieka. Jest to ważne, zwłaszcza we wczesnych latach życia. W celu zapewnienia jak najlepszego rozwój dziecka Hilding Anders stworzył specjalne materace dziecięce, które zostały specjalnie opracowane z myślą o ich potrzebach. W jaki sposób wpływają na rozwój dziecka? 

Dlaczego warto zainwestować w materac dziecięcy?

Materace do spania pełnią niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka niezależnie od jego wieku. Nic zatem dziwnego, że powstały materace idealnie dopasowane dla dzieci już od pierwszych dni życia. Zbudowane są one z najwyższej jakości komponentów oraz opatrzone w certyfikaty, które potwierdzają zastosowanie substancji bezpiecznych da zdrowia użytkownika. Materace dziecięce powinny stanowić podstawowe wyposażenie sypialni każdego maluszka, a to wszystko z uwagi na zapewnienie najlepszego podparcia dla delikatnego kręgosłupa oraz ciała dziecka. Idealnie stabilizuje, dzięki czemu zapobiega występowaniu wad postawy oraz zmniejszają ryzyko kontaktu z alergenami. Materace dziecięce budowane są z materiałów antyalergicznych i zapewniających higieniczne warunki snu, a to wszystko w trosce o bezpieczny oraz zdrowy sen maluszka. Do materacy dziecięcych można zaliczyć również produkty specjalnie dedykowane nastolatkom. Również ich kręgosłupy są nie do końca ukształtowane i bardziej podatne na wszelkiego rodzaju schorzenia oraz choroby spowodowane siedzącym trybem życia czy nieprawidłowo dobranym materacem. Materac dziecięcy pomoże również nastolatkom zachować wysoki stopień koncentracji w czasie nauki poprzez zapewnienie efektywnego snu. W ofercie Hilding Anders znajdują się wysokiej jakości materace dziecięce

Materace dziecięce – jaki model wybrać?

Materace dziecięce zapewniające prawidłowy rozwójDla producentów produktów tego typu liczą się potrzeby każdego człowieka, bez względu na wiek – to właśnie z tego powodu oferują oni specjalistyczne materace dziecięce – kierowane zarówno dla noworodków, jak i młodzieży. W ofercie lokalnych sklepów znajduje się między innymi wyjątkowy materac Hilding Safety Smyk posiadający pozytywną Opinię Instytutu Matki I Dziecka, który potwierdza, że produkt spełnia rygorystyczne standardy higieny oraz wszelkie normy bezpieczeństwa zapewniające spokojny i zdrowy sen dziecka. Zastosowano w nim innowacyjne pianki wysokoelastyczne, jakimi jest pianka HR oraz FlexiFoam. Odpowiadają on między innymi za elastyczność, plastyczność, wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Jednocześnie materac ten ma dwie strony przystosowane do użytkowania. W trosce o najwyższe bezpieczeństwo maluszka w materacu zastosowano materiały antyalergiczne i antybakteryjne, które uniemożliwiają gromadzenie się kurzu oraz hamują rozwój mikroorganizmów. Dodatkowo sam materac ma kształt łódeczki, a to wszystko dzięki lekko podwyższonym krawędzią, które nie pozwalają maluszkowi upaść z materaca. Idealnym materacem dla nastolatków będzie Hilding Breakdance cechujący się antyalergicznością, elastycznością oraz dwiema twardościami. Dzięki temu materac można przystosować do szybko zmieniającej się sylwetki nastolatka, zapewniając mu najwyższy komfort wypoczynku. Sam materac zbudowany jest z wyjątkowej pianki FlexiFoam, która nadaje mu wyjątkowej elastyczności i plastyczności, przy jednoczesnym, wręcz idealnym dopasowaniem się anatomicznych kształtów ciała. 

Materace dziecięce to idealny wybór niezależnie od wieku dziecka. Doskonale podpiera kręgosłup, stabilizując go i zapobiegając rozwojowi schorzeń oraz wad postawy. Materace dziecięce z wyjątkowymi właściwościami to produkty, które świetnie odnajdą się w sypialni każdego maluszka oraz nastolatka!