Sen stanowi jedną z podstawowych czynności i średnio zajmuje aż ⅓ doby. Z uwagi na to warto wybrać odpowiedni materac oraz dopasować go do indywidualnych preferencji, takich jak wiek, waga, preferowana twardość oraz stan zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym przypadku najbardziej wymagających użytkowników to materace ze statusem wyrobu medycznego. Dlaczego?

Czym są materace ze statusem wyrobu medycznego? 

Materace ze statusem wyrobu medycznego to nic innego, jak produkty posiadające właściwości prozdrowotne, które w pozytywny sposób wpływają na regeneracyjny sen i kondycję kręgosłupa. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że uzyskałystatus wyrobu medycznego w klasie I – jest to bardzo trudne, ponieważ każdy tego typu materac musi posiadać właściwości prozdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami. Szeroko dostępnymi modelami o takim charakterze są materace od Hilding Anders. Nie tylko zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi, ale także znacząco niwelują wszelkie dolegliwości spowodowane schorzeniami lub chorobami kręgosłupa. Tego typu materace do spania od renomowanych producentów zbudowane są zazwyczaj z bezpiecznych materiałów, które nie uczulają, dzięki czemu są idealny dla osób z alergiami. Ponadto materace ze statusem wyrobu medycznego powinny posiadać certyfikat AEH, który potwierdza, że produkt został poddany specjalistycznym testom oraz szczegółowej analizie weryfikującej 4 najważniejsze czynniki: ergonomię, higienę, klimat i trwałość. Jakie zatem modele materacy ze statusem wyrobu medycznego można znaleźć w ofercie lokalnych sklepów?

Materace ze statusem wyrobu medycznego – przykładowe modele

Wyjątkowe materace ze statusem wyrobu medycznegoMaterace ze statusem wyrobu medycznego stanowią podstawę zdrowego kręgosłupa oraz komfortowego snu. Możliwe to jest dzięki prawidłowemu wsparciu oraz solidnej stabilizacja całego ciała. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace ze statusem wyrobu medycznego posiadają również inne cechy, które zależą przede wszystkim od rodzaju wypełnienia. Wśród nich znajdują się:

  • Hilding Pasodoble – materac sprężynowy, kieszeniowy. W swoim składzie posiada sprężyny redukujące drgania oraz zapewniające wysoką elastyczność punktową. Znaleźć tam można również piankę FlexiFoam odpowiadająca za elastyczność i plastyczność, a także włókno kokosowe i włókno sizal. Gwarantują one wysoce antyalergiczne oraz wytrzymałe podłoże, które będzie dobrze służyło przez lata.
  • Hilding Salsa – materac piankowy, termoelastyczny. Jego wypełnienie opiera się innowacyjny typ pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i plastycznością. Dodatkowo zastosowano również termoelastyczną piankę Visco, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała, dzięki czemu materac jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy użytkownika. Ponadto Hilding Salsa to materac przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
  • Hilding Makarena – materac sprężynowy, Multipocket. Wewnątrz znajduje się stabilna i dobra sprężyna gwarantująca wysoką elastyczność punktową i redukcję drgań. Dodatkowo znajduje się również pianka termoelastyczna, lateksowa oraz FlexiFoam. Dzięki takiemu połączeniu materac nie tylko przyjemnie otula użytkownika, ale także i zapewnia antyalergiczne i plastyczne podłoże. Hilding Makarena posiada również dwie twardości, a tym samym i należy do modeli odwracalnych. Klasyfikuje się ją jako H2 i H3, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać twardość odpowiadającą indywidualnym preferencjom.

Materace ze statusem wyrobu medycznego są najlepszym wyborem, jeśli występują wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa oraz jego schorzenia. W odpowiedni sposób potrafią dopasować się do potrzeb użytkownika i znacząco zniwelować dolegliwości bólowe, gwarantując tym samym spokojny i przyjemny sen.